Pasta z ciecierzycy z siemieniem lnianym i czarnym sezamem

Pasta z ciecierzycy z siemieniem lnianym i czarnym sezamem

7,49 zł

Jest wspaniałym dopełnieniem chrupiącej bagietki. Możne być stosowana do świeżego pieczywa, jak i grzanek. Pasta świetnie nadaje się na śniadanie, lunch oraz kolację.
Nie zawiera glutenu.

Ilość

Składniki: ciecierzyca gotowana 60%, woda, miazga sezamowa tahini, sok cytrynowy, oliwa z oliwek, siemię lniane 3%, przyprawy, sezam czarny 0,8%, sól.

Masa netto produktu: 190g

Pasta z ciecierzycy z siemieniem lnianym i czarnym sezamem

Dania kuchni orientalnej w Polsce w ostatnich latach cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Szczególnie hummus, będący smacznym i zdrowym dodatkiem do pieczywa

Czym jest hummus? 

Hummus jest pastą z ciecierzycy, którą można łączyć z różnymi składnikami, uzyskując smaczny i zdrowy dodatek do pieczywa. To jedna niejedyna możliwość zastosowania takiej pasty. Świetnie sprawdza się również jako dip do słonych przekąsek czy baza do orientalnej zupy. 

Pasta z ciecierzycy ma coraz większe grono miłośników. Nic w tym dziwnego, ponieważ jest nie tylko smaczna, ale i zdrowa (wbrew pozorom sięgają po nią nie tylko wegetarianie). Ciecierzyca ma sobie mnóstwo witamin (między innymi witaminy C). To także solidne źródło żelaza, białka, błonnika, kwasu foliowego, manganu oraz jednonasyconych kwasów tłuszczowych.

Naturalny i smaczny hummus z ciecierzycy z siemieniem lnianym i czarnym sezamem

W czasach,  w których w jedzeniu znajduje się mnóstwo chemicznych dodatków negatywnie oddziałujących na organizm, znalezienie tych naturalnych produktów, które są nie tylko smaczne, ale przede wszystkim zdrowe jest naprawdę cenne. 

Pasta z ciecierzycy z siemieniem lnianym i czarnym sezamem to smak i zdrowie w jednym. Co znalazło się w składzie? Tylko najlepsze składniki, czyli:

- gotowana ciecierzycę (60%), 

- woda, 

- miazga sezamowa tahini,

- sok cytrynowy,

- oliwa z oliwek, 

- siemię lniane (3%),

- przyprawy,

- sezam czarny (8%), 

- sól. 

Jak łatwo zauważyć, skład jest bardzo prosty i co najważniejsze nie zawiera szkodliwych chemicznych dodatków. 

Bogata oferta produktowa

Humus z ciecierzycy z siemieniem lnianym i czarnym sezamem to tylko jeden z wielu produktów, jakie możecie znaleźć Państwo w bogatej ofercie Piekarni Buczek. Robiąc tam zakupy, zawsze możecie być pewni, że wybieracie wyłącznie spośród najlepszych produktów, naturalnych, smacznych i zdrowych. Zachęcamy do zapoznania się z wszystkimi wypiekami, polecamy zwłaszcza nasze efektowne torty i pyszne ciasta! Z całą pewnością tak dużej ofercie każdy z Państwa znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.