Chleb krakowski

Chleb krakowski

5,55 zł

Chleb mieszany, pszenno-żytni. Stworzony na naturalnym zakwasie.

Rodzaj pakowania
Ilość

Składniki: mąka pszenna, zakwas żytni, drożdże, sól

Waga: 0,65 kg

Chleb krakowski

Chleb krakowski to klasyczne pieczywo, powstałe z mieszanek mąk pszennej i żytniej, z dodatkiem  naturalnego zakwasu, drożdży oraz soli. Masa bochenka to około 650 g. 

Chleb mieszany krakowski sprzedawany jest w całości lub pokrojony, w zależności od Państwa preferencji. 

Zakwas a smak pieczywa

Chleb pszenno żytni na zakwasie swój smak, puszystość i chrupiącą skórkę zawdzięcza nie tylko obecności zakwasu, ale również odpowiednim proporcjom mąk, jakie zastosowane zostały do przygotowania wypieku. Zakwas zawiera bakterie kwasy mlekowego, które poprzez fermentację sprawiają, że ciasto rośnie, jest odpowiednio zakwaszone i spulchnione. To przekłada się nie tylko na jego wygląd, ale również i smak. 

Do wypieku chleba wykorzystujemy wyłącznie dojrzały zakwas. Jest on silny w swoim działaniu, dlatego pieczywo jest bardzo wyrośnięte i pulchne, chrupiące na zewnątrz, a puszyste w środku. 

Nasz mieszany chleb krakowski z piekarni Buczek jest nie tylko smaczny, ale i zdrowy. Wspomniane bakterie kwasu mlekowego znajdujące się w zakwasie korzystnie oddziałują na florę bakteryjną organizmu, można przypisać im również działanie osłonowe, podobne do działania probiotyków. Nasz chleb na zakwasie jest dłużej świeży i aromatyczny. 

Chleb pszenno żytni na zakwasie na zamówienie polecany jest głównie dla osób chcących zgubić zbędne kilogramy, to również dobry element codziennej diety diabetyków. Pieczywo ma dość niski indeks glikemiczny.

Oczywiście jego smakiem może cieszyć się każdy, kto tylko ma ochotę na pieczywo najwyższej jakości, z cudownie chrupiącą i aromatyczną skórką i miękkim, puszystym środkiem. 

Tradycja, smak i najwyższa jakość

Piekarnia Buczek to rodzinna firma z wieloletnią tradycją, stawiająca przede wszystkim na zastosowanie tradycyjnych receptur i świeżych produktów. To właśnie dzięki nim pieczywo oferowane przez piekarnię jest tak wyjątkowe, smaczne i aromatyczne. Przychodząc do piekarni macie Państwo dostęp do dużej ilości różnorodnych wyrobów. Dbając o Państwa zadowolenie, staramy się, by każdy u nas znalazł coś dla siebie. 

Serdecznie zachęcamy do składania zamówień! Oferujemy dostawę na terenie Krakowa. Polecamy również nasze pyszne ciasta i ciasteczka!